Par Alkoholu

5/30 no novembra blogiem.

Kā savulaik muzikālais ansamblis “Double faced eels” dziedāja skaņdarbā “Mīlestība,” “Es bez tevis kā bez zeķēm, Baigi garšo pie-dzer-ties.” Ehk, tikai mīnuss tāds, ka tur viedokļi dalās.
Manam pagātnes Es vienmēr šī doma patīk labāk par to manu nākotnes Es, kam nākas sestdienas rītā mosties, celties un starot. Nu, vai skaldīt malku, airēt, vai ko nu kurā Latvijas malā jādara.

Līdz ar to šogad pacentos jaunības dulnumu aizvietot ar taktiku.

Zini, strādā. 🙂

Vilku virzienos trejos –

Procesuālā alus aizvietojums

Sen nebiju lietojis bezalkoholiskos alus – savulaik tirgū bija mēsli pilnīgākie. Problēma tur, ka ar tādu pieeju var pieminēt arī to, ka savulaik telefons arī svēra tikai piecdesmit kilogramus.

  • Staburaga bezalkoholiskais ir labākais LV tirgū, bez konkurences. Ir garša, ir spirgtums un ir vieglums. Plus šamo pārdod stikla pudelē (par to – Piebildē pašā apakšā).
  • Aldara bezalkoholiskais Go (zilais) turās otrajā vietā. Zaļo vienreiz notestēju, hm, nu, nebiju saviļņots. Zilajam vismaz garša ir, bet nedaudz plānāka par Staburagu, un spirgtums arī tāds nav.
  • Baltika 0 arī vēl ir tirgū, lai gan neredzu jēgu, kāpēc. Garšas viņai nav, tikai spirgtums. A padomā – ko lai spirgtums bez garšas dara? Pareizi, kā tiek pāri mēlei, tā neko vairs nedara. Nu lūk. Un tas ir tas pats Carlsberg Group, ja kas – pat nezināju, bet, ja tu iečāpo Aldara un tad Baltika mājaslapā, kaut kā krīt acīs korporatīvā identitāte. 😀
  • Lāčplēša Bezalkoholiskais Tumšais – ļoti vienkārši kategorizējams, 3x overpriced kvass. Punkts.
  • Cēsu, lai vai kā viņu sauc, paņem negatīvo pirmo vietu – kā tādu mēslu var dabūt veterinārajai padomei cauri, nu, vai kā sauc to, kas atfiltrē pārtiku no tehniskās ražošanas atkritumiem?
  • Pats netestēju, bet saņēmu atsauksmi arī no Avio par Beerville bezalkoholisko – “Labāk netestē.”

Lūk. Praksē tas notiek tā, ka, atkarībā no situācijas, alus attiecība ir 1:3 līdz 1:1, šoferu ali un īstie. Vakara plūdumā un vasaras karstumā var turpināt malkot alu bez stresa, un vēl aiziet gulēt skaidrs kā stikliņš.

Lai dzīve nav par saldu

Šis bija loģisks un sāpīgs atklājums – kad visu nakti ir dzertas rumkolas, manā cukurā asiņu nav, un no rīta galva nesāp, bet vienalga ir sajūta, ka saulriets var arī nepienākt… Un pat nezinu, gribētos vai negribētos, lai pienāk.

Hm. Garšīgi jau ir, rums ar kolu, nu, respektīvi, niedru cukurs ar biešu cukur. Beeet, no otras puses:

  • Rumkolas maiņa uz rumābolsulu. Nav nekas jauns, tikai vairāk piedomāju pie šī. Labāk ir. Prasa nedaudz piedomāt, nedēļas sākumā pieteikt Mazveikaliņā paku sulas, teiksim.
  • Vasaras sezonā pārgāju stiprā izvēlē no rumkolām uz Mokām ar pienu. Ne visiem bija skaidrs, kā var fucking vasaras vidū, laivā uz upes, dzert Moku ar pienu, turklāt litriem… A man bija skaidrs, garšo takš.
  • Un, rudenī, kad ir laiks atgriezties pie kaut kā štengra, pāraudzēju savas garšas kārpiņas uz Cola Zero. Ir lietojams arī tā. Lai gan – Morganiem un Bacardi es varu kolu gāzt klāt, beeeet kaut kam labam meklēšu īsto ābolu sulu.

Malbeks ir garšīgs

Un, tomēr, pat šeit es sevi šovasar piečakarēju – testēju lētus Malbekus un no rīta galva jutās viegli nefokusēta. Nu, vai fokusēta, tikai ne uz to pašu laiku un telpu, kurā es biju un kurā būtu varējis gribēt atrasties, teiksim, uz kaut kādu smēdi, kalvi vai ķieģeļu pārkraušanas punktu. Lūk. Tagad sāku pamazām ieviest Malbekam cenas cenzu, zem kura nepirkt, pat virsū neskatīties. 🙂

Ciparus, protams, nesaukšu. Kaunējos. 🙂

Ā, un vēl ir tas, ka ir ziema.

Visi sāk dzert karstvīnu, beeeet, kolēģi maniaki, ir kaut kas labāks – Glogg! Alko Outlet šams ir, 1l/2l un 1l alkofrei variantos… 🙂

Starp citu, arī Cēsu Apelsīnu porteris ir šogad labs padevies, arī tāds lēni malkojams ziemas alus. 🙂

Skol!

Sen-solītā Piebilde: Vēl viens punkts ir viens eksperiments – pie drauga, kur mēs katru gadu tiekamies uz lielo talku, sākām presēt bundžas alumīnijā un pirkt pareizās pudeles (kuras pieņem) un vest nodot. Plāns ir krāt naudu par alkohola iepakojumiem visu gadu, lai nākamajā lielajā talkā izmainītu atpakaļ alkoholā… Lūk, un pudelei ir labāks ROI (~5-10%) par bundžu (~2%).

Advertisements

3 thoughts on “Par Alkoholu

  1. Pingback: Novembra pasākums | Digitālā Klade

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.