Pašuzlabojuma grāmatas

Tēma interesanta.
No vienas puses, ja tic grāmatām – miljonārisms ir tepat aiz stūra, Latvijas Nokia izgudro katru dienu, vajag tikai to vienu klikšķīti un būs. No otras puses – mēs labi zinām, ka miljonāru ir mazāk, nekā pensionāru un nekā minimālās algas saņēmēju.

Kā tad ir, buļļasūds vai ?

Es pats grāmatnīcā parasti paskatos uz to plauktu, pacilāju dažas, un tad mani ļoti ātri uzkar tas, ka visi sola +/- vienu un to pašu, teiksim, “Vienīgā grāmata, kas tev jāizlasa par mārketingu,” “Liec mierā mārketingu, sāc pelnīt,” un “Mārketings: Kā es nedēļā nopelnīju miljonu,” un tagad man ir jāizdomā, kurai no tām ir taisnība. Un kā? Nekā. Parasti tā arī apgriežos un aiztipinu nopirkt saldējumu.
Un arī uzskatu, ka, lielākā daļa šo grāmatu ir vienkāršs buļļasūds, respektīvi, ja tev neizdodas bizness, tu vienmēr vari uzcept grāmatu par to, kā gandrīz vai būtu sanācis, un vēl paņemt balvu par to, ka godīgi dalies ar savām neveiksmēm.

No otras puses – man pašam plauktā ir gan Business Model Generation, gan arī Deep Work, un abus cītīgi iesaku arī citiem… Hm. Nu tad kā?

Nebiju par to domājis, patiesībā, bet, vienu dienu skatījos FB Marketplace un redzēju motivējošās grāmatas pārdošanā. Padomāju, ka, hm, skumji – pirmais instinkts saka, ka, laikam jau nenostrādāja, citādi nepārdotu (ja grāmata tev nopelnītu pirmo miljonu, figu tu viņu par 2EUR pārdotu… Apzeltītu, ticamākais). Skumji, lūk, autors centās, rakstīja padomu, cilvēks lasīja, un – nekā. Pukš.

Un tad saslēdzās. Ja tu nopirki šo grāmatu un izlasīji, un noliki plauktā – apsveicu, tu iztērēji naudu par klucīti papīra.

Nav svarīgi, par ko grāmata un ko māca. Svarīgi ir mēģināt to arī darīt. 😀 Nopietni.

No Deep work es paņēmu +/- tikai rīta rakstīšanas stundu, varbūt arī to, ka mēģinu aizplānot dienu diezgan blīvi. Rezultāts? Es no rītiem rakstu. Reizēm literāros vingrinājumus, reizēm bloga idejas, reizēm saplānoju savu dienu vai nedēļu uz priekšu. Vai es esmu univesitātes profesors, kas publicē 24 darbus gadā? Nē. Vai es rakstu vairāk, kā pirms tam gadiem ilgi? Uhhh, ne tikai vairāk, es pat esmu pacēlis rakstīšanas tempu par vienu lapu stundā, kopš sāku. 😀

No Reflective Writing paņēmu maz – izpildīju daļu vingrinājumu, kaut ko, nedaudz, par sevi uzzināju. No otras puses, grāmata palika atmiņā kā nekāda, tātad, ja nebūtu rakstījis, vispār varētu viņu pa tiešo uz otro elpu.

Tagad eju cauri Back to Creative Writing School (apraksts būs vēlāk, kad pabeigšu – tātad jūlijā). Rakstu vingrinājumus, eju cauri lēnītēm, t.i., uzrakstu, un tikai pēc tam šķiru lapu uz nākamo. Un atkal rakstu. Vai es kļūšu par nākamo Timotiju Zānu? Iespējams, ka vēl ne šogad. Vai es atcerēšos kādu no tiem vingrinājumiem pēc trim mēnešiem? Ļoti ticams, ka nē. Vai es rakstīšu par procentu, diviem vai pieciem labāk, nekā pirms tam? Protams!

Lūk.

Vislabākā pašuzlabojuma grāmata ir tā, kas tev ir pa rokai, kuru tu izlasi, un kuras vingrinājumus tu izpildi.

Tik vienkārši. Bet, protams, tev nav jātic man. 😉

[Speaking of Photography gear] The best camera is that you have with you. Chase Jarvis (?) https://www.chasejarvis.com/project/the-best-camera/.

[Speaking of music studios] I’m not interested in the sound. If you tell me: today we’re making a record out of bread, then I’ll work with bread, I’ll develop a strategy to get something out of bread, but I will not judge saying “this is a better bread sound or a worse one” Blixa Bargeld, https://www.jotdown.es/2019/04/blixa-bargeld-art-is-not-dead-because-freedom-is-not-dead/?fbclid=IwAR2Vslk5zJbFn3UTDuLsRdmFd0bb9EZQ6ooJ8hI6kBuc7oNtuOX5sN8qccs

[Talking about writing] Great Creator, I will take care of the quantity. You take care of the quality. Julia Cameron, The artists way.

Lūk, tik vienkārši!

 

One thought on “Pašuzlabojuma grāmatas

  1. Pingback: Grāmata: Back to Creative Writing School | Digitālā Klade

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.