Stāsts par septiņiem ruļļiem krāsotāju skoča

“Māja izvēlas cilvēku, Mister Poter,” teica kaut kur kaut kad, un, tikai varbūt, par kaut ko citu.

Visu šo gadu, ko mums ir māja, mēs esam metuši ārā, jaukuši nost un dedzinājuši visu, kas te ir bijis sakrāts – un ne bez lamāšanās par to, nu kā var tik daudz hlama uzkrāt.

Bet, ja tā padomā.

Patiesībā.

Vai tas man tas hlams nepatika, idejiski? Tā doma par apslēptiem dārgumiem bēniņos un visos šķūņos, kuros nevarēja ieiet, un par visiem U101 un citiem padomju tehnikas brīnumiem, ko varētu kādu dienu atjaunot un būtu vintidžs un tā…

Darbnīca pirmajā vizītē

Lai nu kā, septembra vidus, Avio remontē ciemiņu istabu, un apjautājās, vai man ir vēl krāsotāju skočs, vajadzēs. Aizeju uz šķūni, kur man ir nomesta Rimi kaste ar visām remonta lietām, kas nekvalificējās darbnīcai. Septiņi ruļļi dažāda nolietojuma. Hm. Atausa prātā arī tas, kā es Aizputē biju saglabājis pagrabā n-tos gadus visādus Pentium 2, Celeron utt dzelžus, dažādus RAM’us un VGA, un ko vēl nē.

Šovasar atvedu tos dzelžus uz šejieni, notestēju, un teju vai visu izmetu ārā – sarūsējis tolmets. Un tajā brīdī arī pieķēru pie domas, ka nu ideja tā pati, kas nomest žiguļus kaut kur pagalmā, koka durvis pie koka, logu kaudzes… a)kaut kad tika pirkts dārgi un smagi, t.i., ir piešķirta vērtība; b)teorētiski var arī noderēt, teiksim, ja nākamais dators, kurš ir līdzīgas paaudzes, sabojājas; c)tas, kas ir retro, ir, protams, retro un vintidžs. Bet pēc rezultāta – tas pats žiguļu variants.

Skoču arī var saprast – kad tu plāno remontu, tu zini, ka vajadzēs, bet ne jau vienmēr vajag visu rulli. Paliek. Un tu nekad nezini, vai pietiks ar palikušo, tāpēc nākamajam remontam paņem vēl. Utt., utjp. Un ruļļi ir visnotaļ lietojami, atšķirībā no visa, kas ir nostāvējis x gadus ārā, lietū un sniegā.

Bet patiesībā jau tas pats vien sanāk.

Divi jau izlietoti un izmesti

Nu labi, ir viena starpība – es negaidīju, kad pienāk laiks atbrīvot pagrabu, pats izlēmu izvākt, izkrāmēt un tikt skaidrībā. Un arī skočus tagad izlietošu, pirms pirkt nākamo. Un arī drēbju skapī uztaisīju revīziju – lai arī tāpat man visas drānas satilpst vienā skapī, un viendurvju pat.

Bet vienalga, 7 ruļļi bija tāds katalizatora punkts. Vismaz blogam.

Nu labi, arī pirms tam, kad Avio remontēja krāsni un iekomentēja, ka viņa jau sākotnēji ir taisīta no tā, kas bijis pa rokai, spriežot pēc ķieģeļiem un visa. Un padomāju, ka mēs par daudz ko te lamājamies, ka izdarīts kaut kā nebūt no kaut kā – bet tikpat bieži arī es uztaisu kaut ko , kā varu te un tagad, jo vajag te un tagad.

Un vēl pirms datoriem un krāsns es esmu gan Vecāsmātes dzīvoklī par to pašu cepies un metis ārā kaudzēm lietas, gan arī pirms tam vecvecāku un savas mantas vēl pirms pat astoņpadsmit palika… Manas dzīves tēma, heh, lebensraum visur atrast, sakārtot, atkrāmēt, un izmest visu, kas vairs nav resurss.

Šīs gan bija labs paturējiens – labi uztaisītas un strādā

Nu.

Divas tēmas sanāk.

  • Pirmkārt, nekrāt lieku – vai nu izmanto, vai izmet. Te es sevi vērtētu kā 7 no 10.
  • Otrkārt, iemācīties būvēt / taisīt lēnām un pamatīgi, pārdomāti un kvalitatīvi. Šeit, hmm, vēl pirms gada būtu teicis, ka 4 no 10, šogad varbūt jau velk vairāk uz 5 no 10.

Ar to tad arī strādāsim.

Starp citu, pirmdien pabeidzu nošpaktelēt savus taisītos ziemas logus. Pirmajam – kilogramiem vien, turklāt n-tajos slāņos. Otrajam – kilogramiem, bet vienā kārtā visu var noklāt. Pārējiem – tikai mazliet un nedaudz. Progress uz ģīmja redzams, kā saka.

P.S. Ievēroju, ka tā arī nenopublicēju vidusvasaras darbu blogu – melnraksts joprojām gaida. Varbūt piektdien. 🙂

Un brīvajos brīžos var uztaisīt kaut ko meitai 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.